Komerční bankaKomerční banka vznikla v roce 1990 a od té doby si zajistila silnou pozici v oblasti bankovnictví nabídkou svých služeb retailového, podnikového a investičního financování. V roce 2001 koupila nad poloviční podíl v bance společnost Societě Générale. Dnes může komerční banka nabídnout svým zákazníkům služby v 398 pobočkách. Služby banky využívá přes jeden a půl milionu klientů. Komerční banka nabízí produkty pro široké spektrum obyvatelstva, ať už se jedná o studenty, podnikatele nebo samosprávu. Nabídky klasických služeb pro soukromé osoby se liší podle účelovosti produktů. Jen v nabídce bankovních účtů má Komerční banka deset různých druhů bankovních účtů. Kromě toho samozřejmě nabízí elektronické bankovnictví a obstarává vydávání platebních karet. Hledáte-li úvěrové služby, vyberete si v nabídce půjček přesně podle vašich kritérií a požadavků. V opačném případě, kdy chcete peníze investovat využijete nabídky spoření nebo investic do různých fondů. Kromě těchto klasických služeb nabízí Komerční banka také specializované poradenství a služby pro podniky či místní správu.

Půjčka Citibank je velice výhodná. Jak bezpečně se přihlásit na účet Servis24.cz od České spořitelny se dozvíte v našem článku. Pro vstup na účet je nutné se přihlásit na oficiálním webu Servis24.

Mojebanka.cz

Pryč je doba, kdy jsme k vůli jakékoliv malichernosti byli nuceni navštívit pobočku své banky v místě bydliště. Dnes už nemusíte nikam chodit, aby jste většinu běžných bankovních věcí vyřídili pomocí přímého bankovnictví přes internet.

Nebankovní půjčka Provident Financial je skvělá.

Moje banka od KB

Komerční banka provozuje online aplikaci Mojebanka.cz na stránkách www.mojebanka-cz.eu, která si klade za cíl usnadnit bankovní styk a zefektivnit komunikaci s bankou.

ČSOB internetbanking si můžete vyzkoušet prostřednictvím demoverze, která vám představí celou službu a pomůže vám v bližším seznámení s ní. GE Money nabízí bankovní produkty jak drobným klientům, tak malým a středním firmám.Moje banka online pomocník, který šetří čas

Hlavní předností aplikace Moje Banka, je zrychlení platebního styku a úspora času. K zadání platebního příkazu není třeba navštívit banku. Příkaz k úhradě zadáte snadno na stránkách www.mojebanka-cz.eu. Tato aplikace je zabezpečená proti zneužití. Hlavním bezpečnostním prvkem je certifikát, který vydává banka. Bez tohoto certifikátu není možné se do přímého bankovnictví KB Moje Banka přihlásit. Sekundárním prvkem bezpečnosti je ověřování transakcí pomocí SMS zprávy a bezpečnostní heslo. Vše co potřebujete řešit, můžete řešit z libovolného počítače připojeného na internet. Díky přímému bankovnictví KB máte k dispozici například historii transakcí, výpisy z účtu, informace o čerpání hypotečního úvěru atd.

Česká spořitelna školí společně s Českým červeným křížem své zaměstnance v přístupu k hendikepovaným a mapuje bariéry s Pražskou organizací vozíčkářů.

ČSOB

ČSOB patří mezi nejznámější a největší banky, které působí na českém finančním trhu. Tato univerzální banka nabízí komplexní služby pro své klienty, ať už jsou to občané nebo podniky. Banka byla založena 1964, v roce 1999 byla privatizována a jejím většinovým vlastníkem se stala KBC. ČSOB využívá pro své široké služby svoji druhou obchodní značku a tou je Poštovní spořitelna. Nabídka této banky je velmi rozsáhlá, proto ČSOB dělí své služby do několika kategorií. Najdete zde služby pro bydlení, spoření, investování, úvěry a půjčky, pojištění a samozřejmě také pro účty a platby. Základním bankovním produktem je bankovní konto, které může získat takřka kdokoliv. Kromě klasických bankovních účtů má totiž ČSOB v nabídce i konta pro studenty a děti. Klasický bankovní účet můžete získat při zřízení produktu Konto. Tento produkt je pro klienty, kteří účet příliš nevyužívají a potřebují jen základní funkce, jakou jsou příkazy k úhradě, internetové bankovnictví. K tomuto účtu nemáte nárok na kreditní kartu či platby do zahraničí. Cena za vedení konta je ale skoro dvakrát nižší než u produktu Aktivní konto. Aktivní konto je pro většinu klientů, kteří se svým účtem pracují častěji a potřebují využívat i doplňkové služby, jako je například kreditní karta. Pokud bankovní účet máte, budou vás zajímat spíše specializované produkty banky. V případě, že vás aktuálně zajímají možnosti bydlení a hypoték se budete informovat o různé druhy hypoték ať už o klasickou nebo třeba americkou. Pokud vám zbývají volné finanční prostředky, se kterými nemanipulujete a chtěli byste je zhodnotit, zamíříte do sekce spoření a investování. Pokud vám naopak peníze chybí, můžete u ČSOB získat úvěr nebo půjčku. Banka nabízí půjčky úvěrové i neúvěrové. Kromě těchto služeb najdete u této banky u komplexní přehled pojištění, ať už jde o životní pojištění nebo povinné ručení.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna je prakticky součástí ČSOB a představuje její druhou značku. Pro oficiální a právní komunikaci se tedy používají identifikační údaje ČSOB. Poštovní spořitelna má sama o sobě zhruba dva miliony klientů, kteří mohou využívat nejhustější obchodní síť ze všech konkurenčních bankovních institucí. Pod záštitou skupiny ČSOB může navíc využívat skvělého know-how a aplikovat jej na každé pobočce, kterých má Poštovní spořitelna více něž 3300 na poštách a 52 ve finančních centrech. Skoro 650 bankomatů obsluhuje klienty po celé zemi a navíc je možné využít služeb Poštovní spořitelny i na více než 2500 pokladnách v obchodech Albert.

Inovace Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna těží ze své spolupráce s mateřskou ČSOB a silnou skupinou. Byla jednou z prvních, které zavedly na trh službu CashBack, která představuje pohodlný výběr peněz z účtu prostřednictvím pokladen v obchodech a síti čerpacích stanic a to bez poplatků. Tato služba je velmi úspěšná a hojně využívána. Další převratnou novinkou byla TV Banka, kterou mohli klienti ovládat své bankovní účty pouhým televizním ovladačem. V Evropě zatím funguje pouze ve Velké Británii, Španělsku a Holandsku. Elektronické bankovnictví nabízí Poštovní spořitelna ve formě Max Mobil PS, Max Internetbanking PS a Max Phone PS.

Poštovní spořitelna – vstřícnost k zákazníkům

Poštovní spořitelna velmi dbá na své klienty a tak jim umožňuje využívat služby banky i v sobotu a v neděli. Více než 500 pošt má totiž otevřeno v sobotu a zhruba něco málo přes 20 pošt funguje nepřetržitě sedm dní v týdnu, tedy i v neděli. Navíc se Poštovní spořitelna snaží být nejvýhodnější a nejlevnější bankou na trhu. Jako jedna z mála dokonce neúčtuje poplatky na bankovním účtu za příchozí platby. Banka se také chce orientovat na všechny skupiny obyvatelstva, takže nabízí programy jak pro mladé (Junior, Mini), ale i pro starší spoluobčany (Senior). Všem banka dokáže nabídnout službu šitou přímo na míru.

Česká národní banka

Česká národní banka je centrální bankou České republiky. Byla založena 1. 1. 1993 a spolu s ní byla zavedena také koruna česká (Kč). Jejím úkolem je mj. sledovat situaci na českém finančním trhu a případně jej určitým způsobem regulovat. Základním cílem České národní banky je udržování finanční stability českého trhu a vytváření podmínek pro udržitelný hospodářský růst. Aby mohla Česká národní banka skutečně zajišťovat cenovou stabilitu, je nutné aby byla zcela nezávislá. Česká národní banka dále podporuje finanční politiku vlády, ta však nesmí být v rozporu se základními principy ČNB. Česká národní banka dále vydává mince a bankovky, zabývá se řízením peněžního oběhu, dohlíží na ostatní soukromé banky, kontroluje kapitálový trh, pojišťovnictví a také sleduje devizový trh. Česká národní banka může ovlivňovat hodnotu peněz, záleží na vyrobeném množství. Tímto způsobem lze regulovat narůstající inflaci. ČNB se zároveň zabývá kontrolou peněžního oběhu, tzn. z oběhu také stahuje staré a opotřebované bankovky a mění je za nové. Součástí tohoto procesu je i kontrola měny proti padělání. ČNB posuzuje a eviduje padělané peníze. Česká národní banka má na starosti také dodržování a vydávání pravidel styku mezi bankami a nebankovními subjekty. Česká národní banka dále poskytuje peníze pro veřejný sektor a celý česká stát. To znamená, že spravuje účty všech organizací napojených na státní rozpočet České republiky a také operuje se státními cennými papíry. Je nutné, aby banka byla v zájmu objektivity politicky nezávislá, její povinností je se dvakrát za rok zpovídat Poslanecké sněmovně.

Hypoteční banka

Historie této banky sahá až do roku 1991, kdy vznikla. V roce 1995 se oficiálně začala specializovat na hypoteční úvěry. O pět let později se přidala pod ČSOB, pod kterou působí dodnes. Hypoteční banka je jedinou bankou u nás, která se výhradně zajímá o hypotéky a nabízí služby a poradenství v této oblasti. Můžete být obslouženi na jejích dvaceti šesti pobočkách, nebo se můžete poradit jedním z externích hypotečních poradců. Kromě hypoték nabízí tato banka i půjčky na cokoliv. Je ale samozřejmé, že nejvíce služeb nabízí právě v oblasti hypoték. Na stránkách hypoteční banky si můžete vybrat hypotéku přesně podle vašich požadavků a parametrů. Pomocí online kalkulačky si můžete spočítat všechny důležité údaje, které pro zřízení hypotéky potřebujete. Můžete zde najít hypotéky jako pro soukromé osoby, tak pro podnikatele. Banka nabízí hypotéky různých parametrů, můžete tam najít hypotéky bez doložení příjmů, hypotéky bez poplatků nebo neúčelové hypotéky. Hypotéky u Hypoteční banky a.s. mají garantované fixní úrokové sazby, které platí pro nové klienty v prvním období hypotéky. Pokud vám není něco jasné, nebo potřebujete poradit, můžete využít poradny, která je přímo na stránkách banky. Najdete tam otázky, které zajímaly předchozí klienty a řešení jejich problémů, které může vyřešit i problémy vaše. Hypotéku si můžete zřídit jednak na pobočce, jednak online.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!