Hypoteční bankaHypoteční banka je profesionálním specialistou na poskytování hypotečních úvěrů fyzickým osobám a již více než dva roky je lídrem českého hypotečního trhu. Banka je zaměřená výhradně na poskytování hypotečních úvěrů. Hypotéku si u nás můžete vyřídit snadno i přes internet. Díky nové službě Hypotéka po webu navíc neplatíte poplatek za zpracování hypotéky. Na hypotéky se opravdu specializujeme. Můžete vyzkoušet i naše hypoteční kalkulačky. Profi hypoteční kalkulačka naší banky vám umožní zjistit výši měsíční splátky hypotéky s ohledem na vaše příjmy a výdaje. Jsme profitabilní, moderní a specializovaná banka se zvučným jménem nabízející optimální spektrum hypotečních produktů určených pro financování bydlení našich klientů. Díky profesionálně poskytovaným službám, flexibilitě, vstřícnému přístupu ke klientům a jedinečné spolupráci s našimi partnery budeme i nadále udávat tón v hypotečním bankovnictví.

Česká spořitelna půjčky jsou vhodné jak pro podnikatele tak pro běžné občany. Česká spořitelna je největší tuzemská finanční instituce.

Název, značka a logo

Od 1. ledna 2005 vystupujeme pod novou značkou Hypoteční banka a s novým logem. Do 31. prosince 2005 zněla naše obchodní firma Českomoravská hypoteční banka, a.s.”. S účinností od 1. ledna 2006 došlo k její změně na “Hypoteční banka, a.s.” a od 13. srpna 2007 se sídlem naší centrály stala budova ČSOB v Praze Radlicích.

Historie

Vznikli jsme 10. ledna 1991 a původně jsme působili jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru. V září roku 1995 jsme získali oprávnění k vydávání hypotečních zástavních listů a stali jsme se tak první bankou v České republice specializovanou na hypoteční úvěry. V červnu roku 2000 se naším majoritním vlastníkem stala Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB). Tímto krokem jsme přešli do silné finanční Skupiny ČSOB.

Akcionář banky

Jediným akcionářem banky je Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB). ČSOB poskytuje „pod jednou střechou“ služby spřízněných společností v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a správy aktiv, přičemž koncept banko pojištění hraje stále větší roli.

Postavení na trhu

Těší nás a zároveň zavazuje, že si dlouhodobě udržujeme jednu z předních pozic v oblasti hypotečních úvěrů pro občany. Jsme také největším emitentem hypotečních zástavních listů v České republice.

Základní kapitál

Náš základní kapitál činí 5 076 333 500 Kč.

Naše strategie

Razíme tzv. multibrandovou neboli víceznačkovou strategii, ve které jsme v českém hypotečním bankovnictví průkopníkem. Nabízíme hypotéky nejen ve vlastní obchodní síti, ale připravujeme také hypoteční produkty pro mateřskou ČSOB, Poštovní spořitelnu, Českomoravskou stavební spořitelnu a další partnery.

Obchodní síť

Naši obchodní síť tvoří 26 poboček, poradenská místa a široká síť externích hypotečních poradců po celé České republice.

Kodexy

31. ledna 2006 jsme přistoupili ke Kodexu chování mezi bankami a klienty, od 1. dubna 2006 se řídíme při poskytování hypotečních úvěrů tzv. Hypotečním kodexem.

Naše poslání

 • Pomáháme našim klientům bydlet.

Hodnoty banky

 • Smysluplnost
 • Spolupráce
 • Otevřenost
 • Ambice
 • Respekt a uznání
 • Spolehlivost
 • Optimismus a radost

Silná skupina

Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB) je hlavním akcionářem Hypoteční banky a členem mezinárodní finanční Skupiny KBC Group NV. Toto silné zázemí umožňuje Hypoteční bance, aby se plně soustředila na rozvoj své vlastní činnosti a aby se dlouhodobě držela v čele hypotečního trhu v České republice.

Obchodní profil ČSOB zahrnuje tyto segmenty

 • fyzické osoby (retailová klientela),
 • malé a středně velké podniky,
 • korporátní klientelu,
 • nebankovní finanční instituce,
 • finanční trhy,
 • privátní bankovnictví.

V retailovém bankovnictví v ČR společnost působí pod dvěma obchodními značkami – ČSOB a Poštovní spořitelna, která využívá pro svou činnost rozsáhlé sítě České pošty. Klienti ČSOB jsou obsluhováni na 242 pobočkách, klienti Poštovní spořitelny jsou obsluhováni prostřednictvím 42 finančních center a zhruba na 3 330 obchodních místech České pošty.cgaff_lp_cgh_630x400.jpg ČSOB byla založena státem v roce 1964 jako banka, která jediná v Československu poskytovala služby v oblasti financování zahraničního obchodu a volno měnových operací. Po roce 1989 rozšířila ČSOB svou činnost o služby pro nové podnikatelské subjekty a fyzické osoby. Významným předělem v historii ČSOB byla její privatizace v červnu 1999, kdy se její majoritním vlastníkem stala belgická KBC Bank, která je součástí KBC Group. Dalším mezníkem v historii ČSOB bylo převzetí podniku Investiční a poštovní banky, a.s., v červnu 2000. Po odkoupení minoritních podílů se v roce 2007 KBC Bank stala  jediným akcionářem ČSOB. Do konce roku 2007 působila ČSOB na českém i slovenském trhu; slovenská pobočka ČSOB byla oddělena k 1. lednu 2008.Skupina ČSOB poskytuje svým klientům finanční služby v následujících oblastech:

 • univerzální bankovní služby,
 • stavební spoření,
 • hypotéky,
 • správa aktiv,
 • kolektivní investování,
 • privátní banka,
 • penzijní připojištění,
 • leasing,
 • factoring,
 • distribuce životního a neživotního pojištění spřízněných společností.

Skupina ČSOB zaujímá silné pozice ve všech segmentech českého finančního trhu. Ve financování bydlení, zajištěných fondech, leasingu i celkových spravovaných aktivech je Skupina ČSOB dlouhodobě jedničkou. Služby spojené s obchodováním na finančních trzích pro významnou klientelu poskytuje Patria, sesterská společnost ČSOB.

KBC Group

KBC Groupje silně kapitalizovaná banko pojišťovací skupina s významnou tržní pozicí v Belgii. Během několika uplynulých let KBC úspěšně rozšířila svůj geografický dosah do regionu střední Evropy a nyní je přítomna v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a v současné době úspěšně pronikla do Rumunska, Bulharska a Srbska. Skrze svůj minoritní podíl v NLB je také přítomna ve Slovinsku a státech balkánského poloostrova. V poslední době se Skupina zaměřuje stále více na privátní bankovnictví. KBC Group je také aktivní v komerčním bankovnictví a na kapitálových trzích.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!