FIO Banka InternetbankingFio banka patří mezi nejmladší bankovní instituce v České republice. Svou bankovní licenci získala teprve v roce 2010, ale od té doby již získala více než čtvrt milionu klientů. Před rokem 2010 banka fungovala jako družstevní záložna a burzovní společnost. Fio banka je čistě českou bankou, která nepatří pod žádnou zahraniční skupinu. V současné době má po celém území Česka více než 70 poboček a kolem 120 bankomatů. Fio banka je velmi oblíbená především díky tomu, že za vedení běžného účtu se u ní neplatí žádné poplatky a to ani za výběr z vlastních bankomatů. Díky tomu je její nabídka v Česku zcela výjimečná a pro ty, kteří nechtějí platit zbytečné poplatky je Fio banka tou nejlepší volbou. Centrála Fio banky se nachází v Praze, na adrese V Celnici 10. Zajímavou informací je, že Fio bylo první finanční institucí u nás, která nabídla české veřejnosti internetbanking a to už v roce 1998.

Servis24 přihlášení osobní účet je v dnešní době možné provést z každého počítače.

Jak si založit účet u Fio banky

Pokud se rozhodneme založit si účet u Fio banky, stačí navštívit kteroukoliv z jejích více než sedmdesáti poboček. K založení účtu potřebujeme jen platný občanský průkaz nebo cestovní pas a 100 Kč v hotovosti, které je potřeba vložit na účet při jeho založení. 100 korun je minimální zůstatek, který je třeba mít na účtě, ale pokud se někdy rozhodneme účet zrušit, částka nám bude vrácena. O založení běžného účtu ale můžeme požádat i on-line přes webové stránky Fio banky. Stačí do našeho internetového prohlížeče zadat adresu www.fio.cz a na úvodní stránce v boxu Účty zdarma kliknout na odkaz Otevřít On-line a poté postupovat podle dalších pokynů, které uvidíme na monitoru.

Jak se přihlásit na Fio Banka Internetbanking

Pro přihlášení se do FIO banka internetbankingu nejdříve do našeho prohlížeče zadáme adresu www.fio.cz. Objeví se nám úvodní stránka této banky a po levé straně uvidíme odkaz na Internetbanking. Klikneme na Přihlásit se a zobrazí se nám zabezpečená stránka s přihlašovacím formulářem. Do něj vyplníme naše uživatelské jméno, které jsme si vybrali a heslo. Poté zmáčkneme klávesu Enter nebo klikneme na Přihlásit se a jsme na našem účtu. Až budeme hotoví a budeme se chtít odhlásit, provedeme to kliknutím na odkaz Odhlášení, který najdeme vpravo nahoře hned pod vlaječkami pro výběr českého nebo slovenského jazyka.

Co vše umožňuje Fio Banka Internetbanking?

Internetové bankovnictví od Fio banky nabízí spoustu funkcí a umožňuje jednoduše a rychle spravovat váš účet, ať už jste kdekoliv. Stačí být jen připojení na internet. Funkce internetbankingu můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií – zobrazení + nastavení informací a finanční operace. Co se týká zobrazování a nastavení informací, můžeme se kdykoliv podívat na aktuální stav našeho účtu, zjistit si podrobnou historii všech transakcí včetně podrobných detailů, zkontrolovat si platební příkazy, podat si žádost o platební kartu, měnit parametry účtu a také upravovat nastavení aplikace pro náš smartphone. Pokud jde o finanční operace, tak v internetbankingu můžeme provádět jak domácí, tak zahraniční platební příkazy včetně trvalých příkazů nebo příkazů k inkasu, zřizovat nebo rušit podúčty a také využívat platební brány. V současné době se jedná o platební brány GoPay a PayU.

Servis24 přihlášení vám umožní snadný přístup k vaším financím.

Jak vypadá prostředí FIO Internetbankingu?

Po přihlášení se na náš účet se dostaneme na stránku, na které se nám zobrazí informace s číslem našeho účtu a aktuálním zůstatkem, případně jiné informace, které si můžeme nastavit. Stejně jako webové stránky Fio banky, tak i Internetbanking je laděný do modré a zelené barvy a je velmi přehledný. Pod logem banky najdeme hlavní menu, které je rozděleno do několika kategorií: Přehledy, Správa účtů, Karty, Podání pokynu, Hlásiče, Moje zprávy, Smlouvy a Globální nastavení. Při kliknutí na požadovanou kategorii se nám zbarví do zelena a pod ní vidíme přehled jejích podkategorií. Vpravo na této liště vidíme ikonu kalkulačky, na kterou když klikneme, otevře se nám v novém okně aktuální kurzovní lístek. Internetbanking je přeložen také do slovenštiny, pokud si chceme přepnout na slovenskou verzi, stačí jen kliknout na slovenskou vlaječku v pravém horním rohu stránky.

V kategorii Přehledy si můžeme vybrat z položek Zůstatky, Pohyby, Převody, Denní zůstatky, Měsíční zůstatky, Trvalé příkazy, Souhlas s inkasem + SIPO, Informace o účtu, Výpisy a Akce. Jednotlivé položky si můžeme sami nastavit podle vlastních potřeb, takže např. u zůstatků si můžeme zvolit které konkrétní údaje se nám budou zobrazovat a v jakém pořadí. Kategorie Správa účtů obsahuje položky Fio konto, TVO – termínovaný vklad s obnovou, Výpověď a Přesun na účtu. V kategorii Karty můžeme zvolit Přehled, Nezaúčtované transakce, Pohyby na kartě a Detail karty. Podávat pokyny můžeme jak pro platby na účty v České republice, tak pro Europlatby a další platby v zahraničí. Součástí internetbankingu jsou i transakce týkající se inkasa nebo SIPA. Další věcí, kterou si můžeme v našem internetovém bankovnictví nastavit jsou hlásiče. Můžeme si např. nastavit, aby nám po každém pohybu na účtu přišla na mobil smska, která nám bude hlásit aktuální stav na účtu. Tato služba ale není zdarma, jedna sms zpráva stojí 2,40 Kč. V sekci Moje zprávy pak vidíme zprávy, které nám přijdou od Fio banky, pod položkou Smlouvy je pak přehled podepsaných smluv + návrhy smluv. Poslední položkou v hlavním menu je Globální nastavení, kde si můžeme např. změnit naše heslo, nastavit, co se bude zobrazovat po přihlášení atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!